A A+
PressMann Pneumatyka
Przedsiębiorstwo PressMann powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenie w pneumatyce, mechanice precyzyjnej i projektowaniu. Wykonujemy instalacje pneumatyczne i dokumentacje. Naszą domeną jest produkcja siłowników, posiadamy

kompresory Atmos

w naszej ofercie.

Sprężarki Atmos

Sprężąrki i kompresory Atmos

Proponujemy Państwu wysokiej klasy kompresory pochodzące od renomowanego producenta ATMOS.

Kompresory śrubowe elektryczne z napędem bezpośrednim i pasowym Multi V-belt drive
Kompresory Atmos ALBERT przeznaczone do zastosowań profesjonalnych, oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza, w segmencie 4 – 20 kW. Występują w wersji ALBERT, Vario i Premium. Dzięki niewielkim rozmiarom znajdują one zastosowanie w warsztatach i lakierniach samochodowych, w warsztatach stolarskich przy produkcji mebli, przy obróbce metalu, oraz w innych gałęziach przemysłu takich jak przetwórstwo, budownictwo, kopalnie.

ALBERT E

Nowa wizja budowy kompresorów śrubowych. Przy stosunkowo niewielkiej mocy silników elektrycznych wykorzystano produkowane przez ATMOS Chrást, s. r. o. wydajne bloki śrubowe B100 o niskiej prędkości obrotowej. Zastosowanie napędu bezpośredniego i silnika elektrycznego Siemens z zapasem mocy zwiększyło niezawodność kompresora i wydłużyło żywotność elementów ruchomych. Sprężarki śrubowe z serii ALBERT posiadają niezwykle bogatą ofertę wariantową. Możliwy jest dobór ciśnienia, otwierana lub rozsuwana obudowa (w zależności od wersji), oraz szeroka gama wyposażenia dodatkowego – różne rozmiary zbiorników ciśnieniowych, kompresor na statywie, zintegrowany osuszacz ziębniczy, bajpas eliminujący kondensat (w zależności od modelu), niezależny licznik motogodzin. Użyte do produkcji kompresorów części wiodących producentów (silniki Siemens, przetwornice częstotliwości Danfoss, sterowniki Airmaster S1 marki CMC, zawory ssące VMC, itd.) w połączeniu z dobrze dopasowanymi osuszaczami ziębniczymi, gwarantuje produktom ATMOS długoletnią żywotność, oraz bezawaryjną pracę. Opatentowane przez firmę programy ATMOS Care System i ATMOSupervise zabezpieczają kompresory przed uszkodzeniami mechanicznymi odłączając urządzenie w razie wykrycia awarii, zużycia filtrów itp.

ALBERT Vario

Kompresory z przetwornicą częstotliwości. Przetwornica Vario daje możliwość regulowania wydajności kompresora zależnie od zapotrzebowania poprzez płynną zmianę obrotów silnika i bloku śrubowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu moc i wydajność urządzenia jest optymalnie wykorzystana co też przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu do kompresorów, które nie posiadają przetwornicy Vario. Kompresory ALBERT w wersji Vario uruchamiane są poprzez tzw. miękki start – SOFT START. Oznacza to mniejsze obciążenie sieci elektrycznej podczas uruchamiania silnika elektrycznego kompresora. Rozwiązanie to przydatne jest szczególnie w mniejszych zakładach, ponieważ zmniejsza koszt budowy instalacji elektrycznej. Vario zapewnia stały poziom ciśnienia w układzie bez konieczności tłoczenia wyższego ciśnienia do sieci sprężonego powietrza, jak odbywa się to w przypadku kompresorów stałoobrotowych.

ALBERT Premium

Kompaktowe rozwiązania w mocach od 5 – 20 kW i ciśnieniu 10 bar, lub 8 i 13 bar przy opcjonalnym napędzie pasowym. Kompresory serii Premium zamknięte są w funkcjonalnej i nowoczesnej obudowie z tworzywa sztucznego. Wyposażone są w elektroniczny inteligentny system sterowania Airmaster S1. Kompresory serii Premium posiadają 5 letnią gwarancję na silnik i blok śrubowy B100. Bloki śrubowe B100 kompresorów serii Premium napędzane są bezpośrednio, lub za pośrednictwem przekładni pasowej typu Multi V-belt drive.

Cennik ATMOS


W skład każdego zestawu wchodzi:
  • Kompresor ATMOS
  • Instrukcja obsługi
  • Karta Gwarancyjna
  • Dowód zakupu
  • Deklaracja zgodności, certyfikaty

Oferujemy darmową wysłkę po przedpłacie 24H.

Całą naszą ofertę przedstawiamy w naszym sklepie z pneumatyką w dziale kompresory i sprężarki

W sprawie zamówień bądź zapytań prosimy o kontakt:
Tel.: 58 56 240 14
Email biuro@pressmann.pl
© Copyright 2016 PressMann.pl